fbpx
Blog Podcast Treningi pisania

Zapomnij o szkole! Lepsze będą treningi pisania

osoba, które pisze

Piękne wieści od Dobrej Treści! 14 lutego 2020 rusza nowy projekt, Treningi Pisania. Szczegółowo, krok po kroku, opowiem o tym, co czeka Cię w czasie trwania nowego projektu i czego się nauczysz. Co ważne: będzie inaczej niż w szkole.

Czym są treningi pisania?

Treningi pisania to cykl kursów on-line, które mają pomóc Ci w rozwoju kompetencji związanych z komunikacją. Cykl rozpoczyna się darmowym, 10-dniowym minikursem będącym rozgrzewką do kolejnych kursów (m.in. copywritingu, webwritingu, czy tworzenia contentu).

Autorką kursów jestem ja, Kamila Paradowska, pisząca te słowa. Jeśli znamy się z bloga Dobra Treść, to wiesz, że możesz na mnie liczyć 🙂 Do tej pory pisałam m.in. o trendach i nowych zawodach związanych z pisaniem (UX Writing), dawałam konkretne inspiracje dotyczące copywritingu, czy pokazywałam jak tworzyć bio w social media.

Tym razem postaram się przygotować dla Ciebie ekscytującą przygodę – po to, aby pisanie nie było przykrym obowiązkiem, a prostym zadaniem, które robisz niemal „za marszu”. A także będziesz wiedzieć, jak się do tego zabrać, żeby osiągnąć określone cele.

Brrrrrryyy, powrót do szkoły?

Choć niektóre ćwiczenia będą przypominały te, które migocą Ci w głowie z czasów szkolnych – pamiętaj, że to tylko pozory. Przede wszystkim będę stawiać na Twoje silne strony (posłuchaj podcastu, gdzie mówię o zasadzie zielonego długopisu). Będziemy odwoływać się do współczesnych form komunikacji – język dotyczący sprzedaży, język internetu, publikacje i gatunki, z którymi masz kontakt tu i teraz. Nie będzie wypracowań, rozprawek i charakterystyki bohatera romantycznego 😉 To mogę Ci obiecać.

Jak wyglądają treningi w czasie darmowego, 10-dniowego kursu?

Kurs trwa 10 dni, a każdy trening przewidziany jest na 15 min. Maile trafią na Twoją skrzynkę wcześnie rano. Sugeruję, aby przejść do treningu właśnie wtedy – zanim pojawią się kolejne wyzwania dnia.

Przygotuj: niewielki notatnik, coś do pisania, a także słuchawki. Część kursu będzie zawierała nagrania audio. Odtwarzaj je na wygodnym dla Ciebie urządzeniu, np. telefonie, który możesz położyć obok notatnika. Jeden z treningów wymaga sięgnięcia do dowolnej książki, którą masz w domu.

Znajdź dobre miejsce treningu – to, w którym czujesz się dobrze. Może to być kuchnia, sypialnia, pokój z biurkiem. Wyjątkowo, trzeci trening będzie wymagał od Ciebie wyjścia w teren. Możesz to zrobić tuż po drugim spotkaniu, żeby przygotować się na następny dzień.

Najważniejsza jest Twoja otwartość i chęć przeżycia treningu. Pamiętaj, że nie musisz go robić w całości – możesz wybrać konkretne ćwiczenia, które są dla Ciebie cenne. Możesz też zrobić trening po otrzymaniu wszystkich odcinków. Najskuteczniej będzie, kiedy zrobisz sobie 10-dniową przygodę i codziennie poświęcisz się treningowi. 🤸To mały krok dla Ciebie, a wielki skok dla Twoich umiejętności.

Posłuchaj podcastu pt. Czy pisanie można trenować?

Treningi Pisania jaki element zawodowego rozwoju dla każdego? Jak najbardziej tak! W podcaście mówię o tym na czym polega metoda pracy, którą wypracowałam ucząc innych pisania. Dlaczego stosuję zasadę zielonego długopisu? Jak uczę pisać? Jakie światowe trendy wykorzystuję? Co można osiągnąć poprzez udział w treningach? I najważniejsze: dlaczego należy porzucić to, czego nauczyliśmy się w szkole?

Listen to „Czy pisanie można trenować?” on Spreaker.

Zapisz się na trening pisania!

Zapisy na trening przyjmuję na stronie treningipisania.pl

Przenoszę komunikację marek na wyższy poziom. Projektuję ich obecność online (strony www, blogi, wideo, podcasty, prezentacje multimedialne) i uczę, jak robić to efektywnie. Pracowałam dla dużych marek: Aviva, Medicover, Bonami, ale także z mniejszych firm z branży IT (Ququplay, Cloudeamons), instytucji kultury i lokalnych przedsiębiorców.