O mnie

Kamila Paradowska

Projektantka treści & webwriterka
15+ lat doświadczenia zawodowego

Kamila Paradowska

Co robię teraz?

Jestem projektantką treści – pomagam ekspertom, instytucjom i pasjonatom dotrzeć do odbiorców za pomocą słów, obrazów i multimediów. Jeśli spotykasz się z tą profesją po raz pierwszy przeczytaj ten artykuł.

Produkuję także media, w szczególności podcasty i krótkie formy wideo (zobacz mój najnowszy film). Uczę pisać i samodzielnie konstruować treści w internecie – zarówno zespoły, jak i klientów indywidualnych. Najczęściej pracuję ze specjalistami w danej dziedzinie, doświadczonymi zawodowo, dla których strefa internetu i nowych mediów jest terenem nowym.

Oswajam cyfrowo z dużą przyjemnością i zrozumieniem, bo sama urodziłam się w roku 1981, a pierwszego maila założyłam, kiedy byłam już dorosła. Pamiętam życie sprzed Facebooka i YouTube’a 😉 Zaczynałam od nieśmiałych publikacji i pierwszego, własnego bloga, którego założyłam w 2008 roku, poprzez blog dla teatru, do specjalistycznej znajomości narzędzi do publikacji treści internetowych.

Co robiłam wcześniej?

Pół życia zawodowego spędziłam w teatrze (od pracy na scenie do pracy z widzami teatru). Pisałam sporo artykułów, recenzji i przeprowadzałam wywiady. Możesz przejrzeć je w Encyklopedii Polskiego Teatru. Napisałam też dwie książki o historii teatru współczesnego – na temat profesjonalnej sceny (Teatr Współczesny w Szczecinie) oraz sceny offowej (Teatr Uhuru). Pracowałam nad programem teatru i edukacją. Współtworzyłam też spektakle – pracowałam nad scenariuszami i dramaturgią przedstawień.

Aktywnie współpracowałam też z mediami (prasa, radio, telewizja) promując teatr. Przez dwa sezony występowałam w telewizyjnym programie „Strefa Cooltura” w TVP Szczecin. Tworzyłam formaty medialne i wydawnictwa (pismo uniwersyteckie, gazety festiwalowe, książki, broszury, foldery).

Z wykształcenia jestem polonistką, ale nigdy nie pracowałam w szkole. Jako nauczycielka spełniałam się udzielając korepetycji, prowadząc warsztaty teatralne i pisarskie oraz pracując na uczelni jako wykładowczyni akademicka.

Swoje pierwsze pieniądze zarobiłam jako aktorka. Przez 10 lat grałam w teatrze offowym. Dziś umiejętności zdobyte na scenie pozwalają mi łatwo prezentować swoją pracę, uczyć innych i sprawiać, że każdy może wejść do świata internetu, kompletnie bez tremy.

Kamila Paradowska – wywiady filmowe

Wywiad, którego udzieliłam Markowi Jankowskiemu z bloga Mała Wielka Firma tuż po założeniu firmy Dobra Treść, jesienią 2018 roku.

Wywiad przeprowadzony przez Darisza Hampela z portalu „Przedsiębiorczy Polacy w Niemczech”, styczeń 2021.

Kamila Paradowska – współpraca

Potrzebujesz więcej informacji? Możesz zajrzeć też do mojej internetowej wizytówki.
Jeśli chcesz nawiązać współpracę zapraszam do przejrzenia OFERTY i napisania na adres kontakt@dobratresc.com.