fbpx
Blog Inspiracje

Gatunki podcastów. Jak dobrać formę do treści?

Różne gatunki kotów, czyli podcastów

Podcast? Nagram rozmowę i wrzucę ją do internetu – powiedziała do mnie kiedyś koleżanka. To nie takie proste, jak się wydaje. Nie tylko technicznie. Podcast, jak każde nowe medium, warto na początek dobrze obmyślić. Źle zaprojektowany z pewnością dobrze działać nie będzie.

Jak zrobić podcast mając różny budżet?

Punktem wyjścia do napisania tego artykułu był mój udział w wydarzeniu Czwartkowe Spotkania z Social Media w Szczecinie. Pokazałam tam prezentację, którą możesz obejrzeć poniżej.

Gatunek podcastu – co wybrać dla siebie?

W ręce wpadł mi wdzięczny temat, w którym czuję się mocna. Wierzę bowiem, że silne zaplecze literaturoznawcze, czy dotyczące sztuki bardzo pomaga w kreacji własnego medium. Zobacz prezentcję z komentarzem, w której podjęłam temat gatunku podcastów. Mowię w niej o różnorodnych formułach, strategiach i możliwościach, które daje nam forma podcastowa.

Jak poprzez podcast budować markę?

Jednym z najciekawszych wystąpień wieczoru była prezentacja Marcina Kowalika. Pokazał on jak wygląda jego proces budowania pojedynczego odcinka i budowanie marki. pokazał także jak można wykorzystać zebraną dzięki podcastowi treść i zwielokrotnić ją w innych mediach – napisanie artykułu, przygotowanie krótkie filmu, etc.

Dlaczego podcast?

O tym, że warto mieć własny podcast będąc ekspertem wielu przekonywać nie trzeba. Niedowiarków powinna była przekonać głównie prezentacja Borysa Kozielskiego, który pokazywał najnowsze duże badanie zrealizowane w Polsce przez Tandem Media. Podcasty są właśnie na fali wznoszącej się w naszym kraju, stają się coraz bardziej popularne. Co ważne – to właśnie podcasty są medium najmocniej budującym zaufanie i markę eksperta w porównaniu do wszystkich innych typów publikacji.

Zaufanie do podcastu w porównaniu do innych mediów.
Plansza z prezentacji Borysa Kozielskiego.

Dobre treści?
Pobierz e-book
i subskrybuj newsletter.

    Pamiętaj, że w każdej chwili możesz się wypisać.

    Przenoszę komunikację marek na wyższy poziom. Projektuję ich obecność online (strony www, blogi, wideo, podcasty, prezentacje multimedialne) i uczę, jak robić to efektywnie. Pracowałam dla dużych marek: Aviva, Medicover, Bonami, ale także z mniejszych firm z branży IT (Ququplay, Cloudeamons), instytucji kultury i lokalnych przedsiębiorców.