fbpx
Blog Podcast Praca dla piszących Projektowanie treści

Jak zostać MacGyverem dobrej treści?

Pamiętacie sympatycznego bohatera amerykańskiego serialu, który potrafił poradzić sobie w każdej sytuacji? Jeśli nie – musicie go poznać, bo wyrażenie to MacGyver weszło już do języka angielskiego na stałe i oznacza „naprawić”, „rozwiązać” lub „wymyślić”. MacGyveryzm nazwano zaś umiejętność budowania różnych urządzeń „z niczego”.

Z tworzeniem treści w internecie jest nieco podobnie – często mając do dyspozycji bardzo niewiele musimy stworzyć coś, co ułoży nam się w opowieść i będzie działać – spełniać określone cele marketingowe, odpowiednio pozycjonować naszą stronę i docierać do klientów. Kiedy reklamy tracą na znaczeniu, a zyskują teksty (najsilniej te wzbogacone o słowa kluczowe) umiejętność pisania i tworzenia tekstów jest na wagę złota.

Jak tworzyć dobre treśći? from Kamila Paradowska on Vimeo.

Dlaczego tak ważna jest nasza kreatywność? Co przeszkadza w kreatywności i jak sobie z tym radzić? Jakie style pisania są najbardziej skuteczne w dzisiejszej komunikacji – w aplikacjach, newsletterach i na stronach?

O tym właśnie jest pierwszy podcast Dobrej treści, dla którego punktem wyjścia była książka Content. Elementarna cząstka marketingu, której autorami są Rebecca Lieb i Jaimy Szymanski. Miłego słuchania!

Listen to „Jak zostac MacGyverem dobrej tresci” on Spreaker.

Photo by Prince Abid on Unsplash.

Potrzebujesz inspiracji? Pobierz e-book „10 pomysłów na dobrą treść”.

Dobre treści?
Pobierz e-book
i subskrybuj newsletter.

    Pamiętaj, że w każdej chwili możesz się wypisać.

    Przenoszę komunikację marek na wyższy poziom. Projektuję ich obecność online (strony www, blogi, wideo, podcasty, prezentacje multimedialne) i uczę, jak robić to efektywnie. Pracowałam dla dużych marek: Aviva, Medicover, Bonami, ale także z mniejszych firm z branży IT (Ququplay, Cloudeamons), instytucji kultury i lokalnych przedsiębiorców.

    5 comments on “Jak zostać MacGyverem dobrej treści?

    Komentowanie zakończone.