Blog Podcast Praca dla piszących Projektowanie treści

Jak zostać MacGyverem dobrej treści?

Pamiętacie sympatycznego bohatera amerykańskiego serialu, który potrafił poradzić sobie w każdej sytuacji? Jeśli nie – musicie go poznać, bo wyrażenie to MacGyver weszło już do języka angielskiego na stałe i oznacza „naprawić”, „rozwiązać” lub „wymyślić”. MacGyveryzm nazwano zaś umiejętność budowania różnych urządzeń „z niczego”.

Z tworzeniem treści w internecie jest nieco podobnie – często mając do dyspozycji bardzo niewiele musimy stworzyć coś, co ułoży nam się w opowieść i będzie działać – spełniać określone cele marketingowe, odpowiednio pozycjonować naszą stronę i docierać do klientów. Kiedy reklamy tracą na znaczeniu, a zyskują teksty (najsilniej te wzbogacone o słowa kluczowe) umiejętność pisania i tworzenia tekstów jest na wagę złota.

Jak tworzyć dobre treśći? from Kamila Paradowska on Vimeo.

Dlaczego tak ważna jest nasza kreatywność? Co przeszkadza w kreatywności i jak sobie z tym radzić? Jakie style pisania są najbardziej skuteczne w dzisiejszej komunikacji – w aplikacjach, newsletterach i na stronach?

O tym właśnie jest pierwszy podcast Dobrej treści, dla którego punktem wyjścia była książka Content. Elementarna cząstka marketingu, której autorami są Rebecca Lieb i Jaimy Szymanski. Miłego słuchania!

Listen to “Jak zostac MacGyverem dobrej tresci” on Spreaker.

Photo by Prince Abid on Unsplash.

Potrzebujesz inspiracji? Pobierz e-book “10 pomysłów na dobrą treść”.

Dobre treści?
Pobierz e-book
i subskrybuj newsletter.

  Pamiętaj, że w każdej chwili możesz się wypisać.

  5 comments on “Jak zostać MacGyverem dobrej treści?

  1. Kamila bardzo się cieszę na twojego bloga.Będę czerpać z ciebie wzorzec i uczyć się od ciebie.Lubię poznawać nowe rzeczy.Buziaki i pisz dalej 🙂

  2. Kamila Paradowska

   Ogromnie mi miło czytać ten komentarz! Cieszę się, że jesteś! Serdecznie Cię pozdrawiam 🙂

  3. Nie przy porannej kawie, ale po ciężkim dniu, pełnym pisania, słuchałam sobie Ciebie. I przyjemnie będzie mi zasnąć teraz. “Prawo do błędu” zachowuję w pamięci.

  4. Kamila Paradowska

   Koniecznie! Cieszę się, że ta myśl właśnie w Tobie została. To dla mnie kluczowa kwestia w kreatywnej pracy. Pozdrowienia!

  5. Jak wspaniale Cię słuchać, czytać i wrócić do pewnych myśli w dowolnym momencie! A wrócę na pewno!

  Komentowanie zakończone.