fbpx
Blog Blog ekspercki

Blog firmowy vs blog ekspercki

Jak sprawić, aby blog reprezentujący naszą działalność nabrał charakteru premium? Nie jest to wbrew pozorom bardzo trudne. Wystarczy spełnić kilka kluczowych zasad. Po pierwsze – sięgamy do wiedzy i doświadczenia naszych pracowników.

Mamy firmowego bloga, ale… nie działa

Wiele firm zdaje sobie sprawę jak potężnym narzędziem marketingowym jest blog. Każda większa firma dodaje listę artykułów nie tylko dla honorów domu czy budowania wizerunku. To blog generuje ruch na stronę, a tym samym przyciąga klientów. Niestety, często treści tworzone na firmowe blogi, zamawiane w agencjach copywriterkich to niskiej jakości treści, które tylko… zniechęcają odbiorców.

Więcej mówię o tym w tym wideo, które umieściłam jakiś czas temu na YouTube. Jestem ciekawa czy zgadzasz się z moimi opiniami. Chętnie przeczytam Twój komentarz pod filmem!

6 zasad, które musisz zachować, aby przejść z firmowego bloga do eksperckiego

Jeśli za firmą stoi potężna wiedza i doświadczenie pracujących w nim specjalistów – aż się prosi o wykorzystanie ich wiedzy na blogu. Dlaczego warto to robić? Oto lista najważniejszych zasad, które należy wdrożyć, aby przenieść bloga na wyższy poziom.

Podejdź do tematu kreatywnie, nie stosuj schematów

Niestety, tu nie ma dróg na skróty, trzeba wykazać się kreatywnością. Skup się na oryginalnych pomysłach, które przyciągną uwagę czytelników. Możesz skorzystać z narzędzi do generowania pomysłów – „burza mózgów”, mapa myśli. Ja bardzo chętnie korzystam z narzędzi design thinking.

Stwórz case study na temat zadowolonych klientów 📊👥

Przykłady konkretnych problemów, jakie rozwiązała Twoja firma, przedstawione w formie case study, są świetnym sposobem na przekonanie czytelników do Twojego produktu lub usługi. Wpisy blogowe zawierające autentyczne historie – od problemu po zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie są dowodem na to, jak działasz i jak bardzo się na tym znasz.

Pokaż osoby tworzące Twój zespół, ich doświadczenie 👨‍💼👩‍💼

Ważnym elementem eksperckiego bloga jest przedstawienie osób, które tworzą Twoją firmę. Pokaż swoim czytelnikom, jakie doświadczenie mają Twoi pracownicy i dlaczego są oni najlepsi w swojej dziedzinie. Zadbaj o umieszczenie krótkiego bio, opisując ich specjalizacje i osiągnięcia w danej dziedzinie. Możesz pokusić się też o większe artykuły na temat danych osób i ich drogi do tego, czym się zajmują.

Zawsze podpisuj teksty imieniem i nazwiskiem konkretnej osoby 🙋‍♀️🙋‍♂️

Podpisywanie tekstów imieniem i nazwiskiem konkretnej osoby to ważny element w tworzeniu eksperckiego bloga. Czytelnicy lubią wiedzieć, kto jest autorem artykułu, kim jest ta osoba, z jakiej perspektywy pisze. Możesz do tego również dodać krótki opis autora /ki, aby czytelnicy mieli okazję lepiej poznać Twoją osobę.

Podawaj dane i źródła 📊🔍

Podanie źródeł i danych w artykułach na blogu to kluczowy element, który przekłada się na wiarygodność Twojego bloga. Pokaż swoim czytelnikom, skąd czerpałeś/aś informacje i jakie źródła wykorzystujesz w swoich artykułach. W ten sposób zyskasz zaufanie i szacunek swoich czytelników. Możesz również podawać dane liczbowe, statystyki i fakty, aby wzbogacić treść swojego bloga i sprawić, że będzie bardziej wartościowy dla czytelników.

Obalaj mity 🙅‍♂️🙅‍♀️

Czytelnicy zawsze chętnie poznają fakty, które są sprzeczne z obiegowymi opiniami. W ten sposób pokazujesz, że znasz się na tym, o czym piszesz. Możesz skupić się na najpopularniejszych mitach lub nieporozumieniach związanych z Twoją branżą i przedstawić fakty, które je obalają.

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na webinar!

30 maja, na zakończenie okresu promocyjnego mojego kursu „Blog ekspercki”, organizuję webinar, na którym pokażę rożne formy marketingu treści, które mogą wspomagać sprzedaż naszych usług lub produktów. Zachęcam do zapisów i spotkania na żywo!

Zapisz się i otrzymaj link do webinaru

Nie masz pewności czy blog pomoże w Twojej sytuacji? Spotkajmy się!

Nie jesteś pewna lub pewny czy blog będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie? Nie wiesz czy warto zainwestować w kurs? Chętnie spotkam się z Tobą osobiście na bezpłatnych konsultacjach. Przyjrzymy się razem Twojej drodze zawodowej, umiejętnościom i ocenimy czy tworzenie publikacji pomoże Ci w rozwoju.

Napisz do mnie na adres: kontakt@dobratresc.com wraz z propozycją terminu spotkania, a ja z chęcią odpiszę i zaproszę Cię na spotkanie online.

Przenoszę komunikację marek na wyższy poziom. Projektuję ich obecność online (strony www, blogi, wideo, podcasty, prezentacje multimedialne) i uczę, jak robić to efektywnie. Pracowałam dla dużych marek: Aviva, Medicover, Bonami, ale także z mniejszych firm z branży IT (Ququplay, Cloudeamons), instytucji kultury i lokalnych przedsiębiorców.