fbpx
Blog Blog ekspercki

Ile zarabia blog ekspercki? 5 strategii prosto z Polski

Blog ekspercki to jedna z najlepszych strategii skalowania swoich zarobków. To proste – możesz robić coś najlepiej na świecie, ale nie zawsze zostaniesz zauważony i doceniony. Musisz dać się poznać. Jeśli brakuje Ci motywacji – poznaj blogi i zarobki innych specjalistów.

Blog ekspercki – foto & video: Igor Podgórski

Blog ekspercki - przykłady: Igor Podgórski
igorpodgorski.pl

Strategia: Igor przyciąga swoich klientów na bloga dwoma typami treści: artykułami oraz odcinkami podcastu. Regularnie prowadzi też transmisje na żywo, gdzie omawia nowinki w dziedzinie fotografii i filmowania. Przekazuje w nich dużo darmowej wiedzy, ale… nie wszystko. Poszukiwaną przez amatorów filmowania wiedzę można znaleźć w jego płatnych kursach online. Poza sprzedażą kursów Igor może też liczyć na wysokie stawki za własną pracę. Współpracuje również z producentami sprzętu foto & wideo (Canon) oraz sklepami (cyfrowe.pl).

Ile zarabia na blogowaniu? Na sprzedaży swojego pierwszego kursu online zarobił 90 tysięcy złotych!

Blog ekspercki – prawo: Wojciech Wawrzak

Blog ekspercki - przykłady - Wojciech Wawrzak
prakreacja.pl

Strategia: Wojciech jest twórcą bloga praKreacja, na którym udziela porad prawnych dla twórców. Sam mówi o sobie “prawnik kreatywnych”, czyli m.in. artystów, grafików, architektów. Jego artykuły są obszerne i dostarczają wszystkich potrzebnych informacji.

Jak zarabia na blogowaniu? Sprzedaje paczki gotowych umów, regulaminy do sklepów internetowych, które można dowolnie zmieniać pod swoją stronę. Dzięki temu twórcy, których nie stać na indywidualną poradę prawną, mogą zyskać pakiet potrzebnych dokumentów. Ja również korzystam z pakietu umów, które kupiłam od Wojtka. Może liczyć na wysokie stawki za swoją pracę. Jest też zapraszany do wspólnych projektów z udziałem innych specjalistów (zobacz projekt Legalroom).

Ile zarabia na blogowaniu? Nie wiemy dokładnie. Wojciech przyznaje tylko, że jego dochody w porównaniu do dochodów innych prawników, są trzy-pięciokrotnie wyższe. To całkiem dobry wynik, prawda?

Polecam wywiad z Wojtkiem Wawrzakiem: Blog ekspercki. Zbuduj markę, bądź niezależny i zarabiaj online

Blog ekspercki – przedsiębiorczość: Marek Jankowski

Blog ekspercki - przykłady: Marek Jankowski
malawielkafirma.pl

Strategia: Marek prowadzi podcast Mała Wielka Firma. Zaprasza do niego innych ekspertów, którzy zawsze przynoszą ze sobą prezent – zniżkę na swoje usługi lub plik pdf do pobrania za darmo. Domem podcastów jest jego blog, gdzie można znaleźć sporo ciekawych artykułów, transkrypcje rozmów i materiały do pobrania.

Wydaje się, że dla Marka Mała Wielka Firma była przez wiele lat “planem B”, bo na co dzień prowadził działalność wydawniczą. W tej chwili wyraźnie widać, że coraz więcej energii wkłada w blog i tworzenia dochodu pasywnego.

Na czym zarabia ten bloger? Jednym ze źródeł dochodu są afiliacje. Reklamuje na swojej stronie produkty innych firm i pobiera za to procent od każdej sprzedaży. Co jakiś czas wypuszcza też kolejne edycje swojego kursu dla podcasterów Podcast Pro i często bywa prelegentem na konferencjach marketingowych.

Ile zarabia na blogowaniu? Ciężko powiedzieć, jaki jest dochód z afiliacji, ponieważ są to informacje poufne. Wiemy za to, że na swoim pierwszym kursie dla podcasterów zarobił 250 tysięcy złotych (wg danych z 2019 roku).

Blog ekspercki – finanse: Michał Szafrański

Blog ekspercki - przykłady - Michał Szafrański
jakoszczedzacpieniadze.pl

Strategia: Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę hasło “jak rozpisać budżet domowy w Excelu”, jestem pewna, że jednym z pierwszych wyników będzie wpis na blogu Michała. Potem, zakładając, że masz problem z ułożeniem budżetu, zaczniesz zagłębiać się w kolejne jego wpisy. Tak naprawdę możesz tam wejść, zacząć czytać i dowiedzieć się wszystkiego, co chciałeś lub chciałaś wiedzieć o oszczędzaniu, ale bałeś lub bałaś się zapytać.

Problem w tym, że po tylu latach blogowania ilość wpisów może cię łatwo przytłoczyć. Czasem też trudno znaleźć informację, której szukasz, przechodząc przez miliony wewnętrznych odnośników.

Jaka jest więc strategia tego blogera? Jeśli nie chcesz przechodzić przez gąszcz wpisów, całą uporządkowaną wiedzę możesz nabyć kupując jego książkę – “Finansowy Ninja”. Jest stale aktualizowana i rozszerzana o nowe rozdziały. Jeśli kupiłeś książkę raz, nie musisz jej kupować ponownie, aby przeczytać dodatkowe treści! Michał rozsyła do obecnych czytelników uaktualnioną wersję w PDFie.

Ile zarabia na blogowaniu? Liczby są szokujące. Na jednym wpisie zarobił 69 tysięcy złotych! Książka “Finansowy ninja” jest jedną z najlepiej sprzedających się książek wydanych samodzielnie, a zysk za sprzedaż idzie w grube miliony.

Czy blog, który właśnie czytasz, też zarabia?

Blog ekspertki: Kamila Paradowska
dobratresc.com

Jak najbardziej tak! Blog jest platformą najlepiej prezentującą moje kompetencje w wielu dziedzinach: w pisaniu, edycji video oraz dźwięku. Potencjalni klienci, którzy trafiają na moją stronę, mogą od razu ocenić mój warsztat pracy i zdecydować, czy chcą podjąć ze mną współpracę. Mają też okazję poznać mnie jako osobę i czasem wybierają mnie spośród innych ekspertów, bo… mnie lubią 🙂 Naprawdę!

Często efekty mojej pracy mnie zaskakują. Na przykład, w wyniku promocji mojego kursu, Blog eksperta, odezwało się do mnie kilku klientów, którzy chcieli, żebym nauczyła ich jak robi się transmisje na żywo. Transmisje były na bardzo wysokim poziomie, sporo osób zainteresowało się więc też moją ofertą szkoleń on-line. W grudniu podpisałam umowy na szkolenia, które zabezpieczają moje finanse w firmie do końca tego półrocza. Dodam, że druga edycja kursu, o którym piszę rusza 30 sierpnia 2021 roku, a już teraz można się na niego zapisać. Dostęp do pierwszej lekcji jest darmowy.

Pierwsza lekcja gratis

Zapisz się, aby zobaczyć darmową lekcję kursu “Blog eksperta”

  Pamiętaj, że każdej chwili możesz się wypisać.

  Ile zarabiam na blogowaniu?

  Moje zarobki pochodzą z kilku źródeł. Od niedawna jest nią sprzedaż produktów blogowych i afiliacje. Wciąż jednak największe dochody przynoszą mi usługi. Zarabiam zacznie więcej niż przeciętny copywriter czy projektant treści, bo mogę wybierać klientów. Nie podejmuję każdej współpracy i rzadko idę na kompromisy. Mam czas na badanie rynku i dostosowanie oferty do potrzeb klientów. Daję sobie dużo przestrzeni do kreacji, również biznesowej, a także do uczenia się nowych umiejętności. Dzięki temu rzeczy, które tworzę dla klientów, są unikalne.

  Bardzo cenię swój czas i staram się go mieć jak najwięcej dla swoich pasji. Priorytetem jest jednak moja rodzina. Dopiero mając własną firmę i prowadząc własnego, firmowego bloga odczułam, że mogę być niezależna zawodowo i mieć w pełni czas dla tych, którzy są dla mnie najważniejsi.

  Od początku moją strategią było też rozwijanie społeczności wokół bloga i proponowanie czytelnikom produktów. Jesienią 2020 otworzyłam na stronie sklep. Bardzo pomogło mi to, że już na etapie wyboru szablonu zdecydowałam się na taki, gdzie jest wbudowany sklep. Do sklepu jesienią trafił kurs, a wkrótce pojawi się tam mój pierwszy e-book. Z czasem planuję przesuwać źródło dochodu z usług na dochód pasywny, dla którego idealną trampoliną jest właśnie blog.

  Czy można zarobić prowadząc bloga?

  Tak! Jedyne, czego Ci potrzeba, to umiejętności, żeby blog, który tworzysz był w pełni profesjonalny. Nie ma czasu na błądzenie po omacku i sprawdzanie co działa, a co nie. Zapraszam serdecznie na mój kurs “Blog eksperta“, dzięki któremu od podstaw zbudujesz blog i własne media (filmy, podcasty) świetnie pokazujące Twoją profesjonalną stronę. Czas zostawić w tyle konkurencję!

  Zobacz też moje spotkanie na żywo, na YouTube, gdzie omawiam różne dochodowe blogi oraz pokazuję modele zarabiania.

  Przenoszę komunikację marek na wyższy poziom. Projektuję ich obecność online (strony www, blogi, wideo, podcasty, prezentacje multimedialne) i uczę, jak robić to efektywnie. Pracowałam dla dużych marek: Aviva, Medicover, Bonami, ale także z mniejszych firm z branży IT (Ququplay, Cloudeamons), instytucji kultury i lokalnych przedsiębiorców.