fbpx
Blog Praca dla piszących Projektowanie treści

Jak tworzyć dobre treści edukacyjne?

Aga Naplocha

Tworzysz warsztaty, kursy, szkolenia? Przekazujesz wiedzę swoim klientom? Jeśli poszukujesz inspiracji dotyczących tego jak tworzyć dobre treści edukacyjne – posłuchaj, co ma do powiedzenia Aga Naplocha.

Kim jest gość podcastu Dobra Treść Aga Naplocha?

Agę po raz pierwszy zobaczyłam na Instragamie. Wyraźnie wyróżniała się spośród wszystkich internetowych specjalistów, którzy dzielą się wiedzą w internecie. Oto na instagramowym story pojawia się dziewczyna przebrana w kimono, nad chińską zupą. Nie uczy o kulinariach, a o dobrych praktykach w technologii IT. Jest otwarta, pomocna i ma kapitalne poczucie humoru.

Aga Naplocha Instagram
Aga Naplocha na Instagramie

Jej “zupkowy” cykl na Insta Story śledziłam z dużą ciekawością, jako pasjonatka narzędzi UX. W pewnym momencie poznałyśmy się, a Aga zaprosiła mnie do krótkiej ankiety dotyczącej mojego doświadczenia w tworzeniu treści na strony www. Nieoczekiwanie pojawiałam się więc w jednym z odcinków cyklu. Pojawiły się tam też fantastyczne projektantki treści, które gościłam w moim podcaście – Karina Ślęzak i Kalina Tyrkiel.

“UX-owa zupa instant” po wielu miesiącach stała się e-bookiem. To kolejny, duży sukces Agi w temacie dzielenia się wiedzą z innymi. Wśród nich są także kursy online o kodowaniu, nagrane po angielsku i opublikowane na platformie Skillshare.

Agę można spotkać także pod hasłem The Awwwesomes. To inicjatywa spajająca wszystkie jej działania edukacyjne – warsztaty kodowania, meetupy oraz konferencje. Jedną z nich jest Elementarz UX, który tworzy wspólnie z Pauliną Kacprzak z Element Talks. Ostatnio ekspertki od UX znów połączyły siły i wraz z Grzegorzem Rógiem, twórcą eduweb.pl stworzyli portal społecznościowy dla osób zainteresowanych UX i UI – Ahoy.so.

Pytania i zagadnienia

W podcaście rozmawiamy m.in. o tym:

  • Kiedy i gdzie przydaje się umiejętność tworzenia treści edukacyjnych?
  • Jak umiejętność szkolenia innych wpływa na awans zawodowy?
  • Jakie jest podejście Agi do przygotowywania treści edukacyjnych?
  • Jakie rady ma Aga Naplocha dla tych, którzy chcą zainteresować innych swoją wiedzą?
  • Czy warto tworzyć kursy na Skillshare i czy jest to opłacalne?
  • Jak stworzyła swojego e-booka?
  • Czym będzie nowa platforma branżowa Ahoy.so?

Jak tworzyć dobre treści edukacyjne – podcast

Listen to “Jak tworzyć dobre treści edukacyjne?” on Spreaker.

Ciekawostka – jak zaczęłyśmy nagranie podcastu?

W związku z tym, że Aga na co dzień jest zapraszana do bardzo wielu wywiadów, zarówno podcastowych, jak i prasowych (ostatnio dla magazynu “Elle”) postanowiłam ją zaskoczyć 🙂 Na początek naszej rozmowy przygotowałam szybki quiz o tym, co nas – mnie i Agę – łączy, a co dzieli, jeśli chodzi nasze wybory narzędzi w świecie cyfrowym i nie tylko.

Dobre treści?
Pobierz e-book
i subskrybuj newsletter.

    Pamiętaj, że w każdej chwili możesz się wypisać.