fbpx
Blog Podcast Treningi pisania

Zapomnij o szkole! Lepsze będą treningi pisania

osoba, które pisze

Piękne wieści od Dobrej Treści! 14 lutego 2020 rusza nowy projekt, Treningi Pisania. Szczegółowo, krok po kroku, opowiem o tym, co czeka Cię w czasie trwania nowego projektu i czego się nauczysz. Co ważne: będzie inaczej niż w szkole.

Czym są treningi pisania?

Treningi pisania to cykl kursów on-line, które mają pomóc Ci w rozwoju kompetencji związanych z komunikacją. Cykl rozpoczyna się darmowym, 10-dniowym minikursem będącym rozgrzewką do kolejnych kursów (m.in. copywritingu, webwritingu, czy tworzenia contentu).

Autorką kursów jestem ja, Kamila Paradowska, pisząca te słowa. Jeśli znamy się z bloga Dobra Treść, to wiesz, że możesz na mnie liczyć 🙂 Do tej pory pisałam m.in. o trendach i nowych zawodach związanych z pisaniem (UX Writing), dawałam konkretne inspiracje dotyczące copywritingu, czy pokazywałam jak tworzyć bio w social media.

Tym razem postaram się przygotować dla Ciebie ekscytującą przygodę – po to, aby pisanie nie było przykrym obowiązkiem, a prostym zadaniem, które robisz niemal “za marszu”. A także będziesz wiedzieć, jak się do tego zabrać, żeby osiągnąć określone cele.

Brrrrrryyy, powrót do szkoły?

Choć niektóre ćwiczenia będą przypominały te, które migocą Ci w głowie z czasów szkolnych – pamiętaj, że to tylko pozory. Przede wszystkim będę stawiać na Twoje silne strony (posłuchaj podcastu, gdzie mówię o zasadzie zielonego długopisu). Będziemy odwoływać się do współczesnych form komunikacji – język dotyczący sprzedaży, język internetu, publikacje i gatunki, z którymi masz kontakt tu i teraz. Nie będzie wypracowań, rozprawek i charakterystyki bohatera romantycznego 😉 To mogę Ci obiecać.

Jak wyglądają treningi w czasie darmowego, 10-dniowego kursu?

Kurs trwa 10 dni, a każdy trening przewidziany jest na 15 min. Maile trafią na Twoją skrzynkę wcześnie rano. Sugeruję, aby przejść do treningu właśnie wtedy – zanim pojawią się kolejne wyzwania dnia.

Przygotuj: niewielki notatnik, coś do pisania, a także słuchawki. Część kursu będzie zawierała nagrania audio. Odtwarzaj je na wygodnym dla Ciebie urządzeniu, np. telefonie, który możesz położyć obok notatnika. Jeden z treningów wymaga sięgnięcia do dowolnej książki, którą masz w domu.

Znajdź dobre miejsce treningu – to, w którym czujesz się dobrze. Może to być kuchnia, sypialnia, pokój z biurkiem. Wyjątkowo, trzeci trening będzie wymagał od Ciebie wyjścia w teren. Możesz to zrobić tuż po drugim spotkaniu, żeby przygotować się na następny dzień.

Najważniejsza jest Twoja otwartość i chęć przeżycia treningu. Pamiętaj, że nie musisz go robić w całości – możesz wybrać konkretne ćwiczenia, które są dla Ciebie cenne. Możesz też zrobić trening po otrzymaniu wszystkich odcinków. Najskuteczniej będzie, kiedy zrobisz sobie 10-dniową przygodę i codziennie poświęcisz się treningowi. 🤸To mały krok dla Ciebie, a wielki skok dla Twoich umiejętności.

Posłuchaj podcastu pt. Czy pisanie można trenować?

Treningi Pisania jaki element zawodowego rozwoju dla każdego? Jak najbardziej tak! W podcaście mówię o tym na czym polega metoda pracy, którą wypracowałam ucząc innych pisania. Dlaczego stosuję zasadę zielonego długopisu? Jak uczę pisać? Jakie światowe trendy wykorzystuję? Co można osiągnąć poprzez udział w treningach? I najważniejsze: dlaczego należy porzucić to, czego nauczyliśmy się w szkole?

Listen to “Czy pisanie można trenować?” on Spreaker.

Zapisz się na trening pisania!

Zapisy na trening przyjmuję na stronie treningipisania.pl